A képek elbírálásában közreműködtek: Virág Botond és Barna Antal hozzáértő szakemberként értékelt, de Kiss Gábor sajtóreferens, Adorjáni László lelkipásztor, Király Lajos lelkipásztor, Barakonyi Gergő rádió-műsorvezető, valamint Kovács Mátyás és Rácz Ervin, a refszatmar.eu szerkesztői is elemezték a képeket. Mindenki más szemmel nézte a fotókat, de mindannyian elégedettséget éreztek azok színvonalával kapcsolatosan. Volt, aki szakértelemmel nézte, de volt olyan lelkész, aki már-már prédikálni tudott volna a képek alapján.
Ha lehetne Igét hirdetni a nyertes képből, akár a pályázat kiírásakor megadott zsoltárrészletet is mellé lehetne tenni: „Látták a te szemeid az én alaktalan testemet..." (Zsolt. 138, 16)
Nagy Hajnalka-Csilla másik beküldött képe (Meggyőződés) is elnyerte a zsűri tetszését, oly annyira, hogy valójában az lett a második, de mivel egy személyt csak egyszer díjazhattak, így végül az kikerült a nyertes képek közül. Szakmailag talán ez az utóbbi jobb is, mint az első, de a meghirdetett téma inkább az első képre jellemző, döntött a zsűri.
Antal Csaba szerzeménye, nem csak a fotó címe alapján, méltó a reformáció eszméjéhez. Jöhet a fény a sötét középkor után! Szőnyi István rengeteg értékes fotót küldött be, több fotóját is értékelték (a nagygéci fotók különösen reménykeltőek), mindegyik gyönyörködtet, de a Jelenés című képe lett a befutó: a fényből kreált keresztárnyék a változás jelképe is lehet, és a kereszt igenis keresztyén és református szimbólum, ha helyesen használjuk! Botos Ferenc Fény és hit című képe is sokatmondó, Ilonczay Tekla pedig a szatmáriaknak kedves Láncos-templomról szóló képével nyerte el a zsűri tetszését.
„Mindenesetre hálásak vagyunk minden beküldött képért, áldást kérve minden fényképész életére! Öröm, hogy ilyenKÉPpen is ünnepelhettük a reformáció emléknapját!", írják az oldal szerkesztői.